poPUD – Co jsi se tak zasmušila?

Něco o souboru: Jsme soubor poPUD, který vznikl na fakultě sociálních studií. Všichni jsme sice už vystudovali, ale v divadle jsme se rozhodli pokračovat. Náš původní soubor se jmenoval PUD, proto si my jmenujeme poPUD.

Rozhovor s členkou souboru

Proč jste si vybrali zrovna balady od Erbena?

O Erbenovi jsem uvažovala hrozně dlouho. Viděla jsem ho ale zpracovaného už mnohokrát a nemohla jsem přijít na to, jak to udělat jinak. Pak jsem o tom čistě náhodou přemýšlela ve vlaku cestou do Kralup a napadlo mne udělat představení založené jen na těch čtyřech konkrétních baladách, ve kterých jde o vztah matky a dítěte. Také jsem přemýšlela právě nad koncem, jelikož jediný Poklad končí dobře a napadlo mne to propojit s ostatními a dát jim také dobré konce, jelikož matky tak nějak drží pohromadě.

Co vás vedlo k poetičtějšímu pojetí?

My jsme chudé divadlo, moc toho nemáme a většinou jezdíme jen s těmi paravány. Takže jsme se snažili vyjít s tím, co máme a z toho to vzniklo. V tu dobu mne i napadlo udělat tu stínohru, ve které jsme chtěli zobrazit ty nadpřirozené fotky.

Pracovali jste na tom kolektivně?

Já jsem to víceméně vše sepsala a pak jsem to přinesla holkám. Společně jsme to nacvičily, různě seškrtaly a upravily. Nejvíce nám dám zabrat konec Pokladu, ten nás opravdu potrápil.

Názory z publika:

„Líbila se mi čistota prostředků, akorát si nejsem moc jistá herectvím – jak moc mělo být realistické, nebo ne…“

„Představení bylo velmi dobré, vizuálně velmi zajímavé, ale trošku mě pozlobil závěr. Chápu snahu vykoupení všech čtyř matek skrz tu jednu, ale asi mi to úplně nesklaplo.“

„Bylo to zajímavé, na konci bylo znát ponaučení. Přišlo mi divné, že konec byl jen u jedné scény. Představení bylo zajímavě zpracované.“

vef

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.