Divadlo Bohem – Pošťácká pohádka

Divadlo Bohem – Pošťácká pohádka

rozhovor se souborem:

Bohém funguje 4 roky a dobře, jako vždycky. Před čtyřmi roky jsme byli poprvé na NaNečistu s jedním představením a od té doby se Bohem datuje, jako takový.

Představení je podle předlohy, že ano?

,,Ano, od Karla Čapka.“

Jak jste se dostali k této předloze?

,,Někoho z bývalých členů napadlo, že bychom mohli udělat něco takového, když jsme udělali i Boženu Němcovou na divadelní hru. Takže, proč ne toho Čapka.“

Jak jste něco takového dlouho vytvářeli?

,,Extrémně krátký čas. Někteří nacvičují rok, my jsme to nacvičovali necelý měsíc. Nám se to mezitím stačilo rozpadnou a sehnat nové lidi. Doufáme, že s námi dlouho vydrží.“

Pro jakou věkovou kategorii je to určeno?

,,Spíše pro děti, ale pro vás jsme to lehce poupravili, jelikož jste dospělí.“

Máte v plánu se vracet k něčemu podobnému, jako minulý rok. Nebo chcete pokračovat dál v pohádkách?

,,Nechce být vysloveně pohádková skupina, i když pohádky jsou úžasná věc. Přednedávnem jsem dostal návrh na „Na dně“ od Gorkijeho. Což se dá udělat také punkově, jako představení z minulého roku.“

Názory diváků:

„Přišlo mi to zajímavý, ale než se to rozjelo, než to bylo zajímavý, tak to trvalo, ale pak ty hlášky stály za to a bavila jsem se.“

„Hezký, ale pro mě moc nezajímavý. Moc nestíhali měnit scény přes tmu.“

„Přišlo, mi to pořád v jedné rovině. A vadilo mi třeba jak tam vypadl mobil a nemělo to tam asi být a tak. Ale jinak oceňuji tu snaho, jak se snažili udělat tak starou pohádku.“

„Některé vtipy se jim povedly a u některých jsem se fakt zasmála, ale přijde mi to jako těžší téma. A nepochopila jsem proč skřítkům nenechali pohlaví a hlas.“

„Mně se to líbilo moc. Byly tam, sice ne moc, některé věci vtipné.“

„Líbila se mi část s autem a převážně konec, protože tam bylo hodně akce. A nevadilo by mi, kdyby skřítci mluvili normálními hlasy.“