Storytelling – Najdi svého hrdinu!

Najdi svého hrdinu!

Kdo je to hrdina? Jak můžou vypadat autorské příběhy o hrdinství?

Vyzkoušejte si během dílny základní cvičení z oblasti vypravěčství. Seznámíme se se stavbou příběhu, pomocí níž si sami vytvoříte vlastní hrdinský příběh a vyzkouší si, jaké to je sám vyprávět. Zjistíte, že autorské psaní může být zábava a zkusíte si své příběhy poutavě vyprávět. Jak vtáhnout okolí do světa své fantazie potřebuje vědět každý, kdo pracuje s příběhem. 

Obecná anotace

Storytelling je ve zkratce řečeno vyprávění příběhů. Je to specifická divadelní disciplína, která využívá mnoha druhů cvičení, her a především představivosti vypravěčů, kteří jsou zároveň autory a interprety příběhu.
V průběhu workshopu se seznámíte se základními technikami storytellingu. V první části si vytvoříte si svůj vlastní krátký příběh a ve druhé si vyzkoušíte, jak ho poutavě a zábavně vyprávět.

Vyprávíme všichni a často. I tuto schopnost můžeme ovšem jako každou jinou rozvíjet, zdokonalovat a používat.

Mgr. Markéta Holá 

Lektorka a vypravěčka Spolku Storytelling, divadelní pedagožka a logopedka. Absolventka kurzů storytellingu se zahraničními lektory, stážistka na norském vypravěčském festivalu Fortellerfestivalen. Zaměřuje se na vyprávění a vedení dílen pro studenty.